2023 SG Copper+Zinc Teams

Meadowbank Gymnastics Club

Event Dates:

18/11/2023 - 19/11/2023

A list of the top 10 apparatus scores for each piece is shown below. Click on the individual gymnast to see all of their apparatus scores.

Zi Team Apparatus Rankings:

Best Vault:

  1    12.267 - Isla Linklater (Donside)

  2=  12.067 - Molly Buckley (Ibex)

  2=  12.067 - Kiera Hunter (Dundonald)

  4    12.034 - Erin Brown (Largs)

  5=  12.000 - Isla Battistini (Ibex)

  5=  12.000 - Olivia Cook (Dynamic)

  7=  11.967 - Helen Nicolson (West Dunbartonshire)

  7=  11.967 - Hallie Summers (Central)

  9=  11.934 - Abby Wallace (Meadowbank)

  9=  11.934 - Jessica Kidd (Arbroath)

Bars:

  1    12.067 - Kendra Howell (Central)

  2    12.000 - Hannah Duff (Central)

  3    11.934 - Althea Bird (City of Edinburgh)

  4=  11.900 - Eloise Stein (West Lothian)

  4=  11.900 - Jessica Robertson (East Kilbride)

  4=  11.900 - Campbell Robertson (Central)

  4=  11.900 - Harriet Miller (Central)

  8    11.800 - Emma Braham (Auchterarder)

  9    11.767 - Maria Mcnally (West Lothian)

10    11.734 - Amelie Nguyen Van (East Kilbride)

Beam:

  1    11.700 - Amelie Nguyen Van (East Kilbride)

  2    11.667 - Scarlett Webster (Donside)

  3=  11.534 - Alba Robertson (Central)

  3=  11.534 - Campbell Robertson (Central)

  5    11.500 - Sophie Daun (Donside)

  6    11.467 - Harriet Miller (Central)

  7    11.400 - Eloise Stein (West Lothian)

  8=  11.367 - Ivy Ackland (Dundee 2k)

  8=  11.367 - Althea Bird (City of Edinburgh)

10    11.334 - Sarah Mccourtney (Allander)

Floor:

  1    12.034 - Hallie Summers (Central)

  2    11.967 - Alba Robertson (Central)

  3=  11.867 - Scarlett Webster (Donside)

  3=  11.867 - Campbell Robertson (Central)

  5=  11.834 - Molly Buckley (Ibex)

  5=  11.834 - Claire Esson (Garioch)

  7=  11.800 - Liliane Kasprzycki (Lasswade)

  7=  11.800 - Harriet Miller (Central)

  9=  11.734 - Isla Mcallister (Auchterarder)

  9=  11.734 - Lucie Mcmillan (Flair)